Handlová sa zapísala do Knihy slovenských rekordov

Na jednom mieste dnes naraz pískalo 1000 účastníkov na drevených píšťaľkách

Dnes ráno sa na futbalovom štadióne zišli fanúšikovia futbalu. Začal sa 10. ročník Memoriálu Karola Matiaška. Pozvanie na futbalové turnaje žiakov základných škôl prvého stupňa prijali aj družobné mesta Zábřeh z Českej republiky a Šárišáp z Maďarska a družstvá vytvorili tiež žiaci zo ZŠ Chrenovec – Brusno a ZŚ z Ráztočna.

Podujatie odštartovalo netradične pokusom o vytvorenie nového slovenského rekordu v pískaní na bazové píšťalky v jednom čase s čo najväčším počtom účastníkov. Píšťalky zhotovil čestný občan mesta Handlová, Ján Procner, v počte 1000 kusov. Za samotné zhotovenie píšťaliek mu bol udelený Certifikát za najviac vlastnoručne zhotovených drevených píšťaliek, ako ustanovujúci slovenský rekord zaregistrovaný 20.11.2023 v Knihe slovenských rekordov.

Ustanovujúci rekord sa uskutočnil 25. júna 2024 na futbalovom štadióne v Handlovej

Vďaka vysokej účasti žiakov z handlovských škôl, organizátorov a hostí sa  v Handlovej takýto rekord podarilo zdolať. Futbalový štadión v Handlovej sa rozpískal o 10.30 h. Na rekord dohliadal a jeho platnosť overil komisár Igor Svítok, riaditeľ Knihy slovenských rekordov za prítomnosti Jána Procnera.

Futbalové zápasy žiakov pokračujú. Vyhodnotenie celého podujatia venovaného pamiatke Karola Matiaška, futbalovej legendy a vzoru je naplánované zhruba na 15.30h a o výsledkoch žiakov bude mesto informovať na svojom webovom sídle www.handlova.sk.

Galéria: 10. ročník Memoriálu Karola Matiaška – Zápis do knihy rekordov25.6.2024 13:57

25.6.2024 sa konal 10. ročník Memoriálu Karola Matiaška kedy sa deti z handlovských základných škôl ako aj deti z družobných miesta a všetci prítomní pokúsili o zápis do knihy rekordov v pískaní na píšťaľke – ručne vyrobenej čestným občanom Jánom Procnerom. Rekord sa podaril. Handlová je v knihe rekordov!

 

   

 

 

 

 

 

 

zdroj a foto: mesto Handlová

Pozri tiež

Verejné osvetlenie

Handlovská samospráva sa už roky zaoberá problémom s verejným osvetlením na Morovnianskom sídlisku. Mesto si …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *