Zaostrené na Mravce

Mesto Prievidza získalo dotáciu na projekt „Zaostrené na mravce“ v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu TSK Zelená župa. Informoval o tom hovorca mesta Prievidza, Michal Ďureje. 

Mesto Prievidza sa pravidelne zapája do rôznych projektov, ktorých cieľom je zlepšiť okolie a prostredie či už v školách alebo v mestských oblastiach, ktoré využíva verejnosť. Jednou z priorít mesta Prievidza je podporiť vytvorenie zdravšieho životného prostredia v meste.

Školské zariadenia sa snažia okrem iných rozvíjať aj rozmanité environmentálne výučbové a osvetové programy pre školy a verejnosť v oblasti biodiverzity a prirodzeného prostredia života hmyzu v urbanizovanom prostredí. Biodiverzita je základom zdravia a stability ekosystémov. Jedinou možnosťou ako umožniť bezpečné pozorovanie života mravcov je ich umelý chov. Preto je zámerom aktuálneho projektu spestriť deťom vzdelávací proces formikáriami. Na tento účel získalo mesto Prievidza dotáciu 2000 € z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu TSK Zelená župa.

„V rámci realizácie projektu bude uskutočnená špeciálna hodina prírodovedy, resp. pracovného vyučovania venovaná téme o živote mravca. Žiaci a verejnosť siedmich základných škôl budú môcť denne pozorovať život mravca v kolónii. Projekt bude realizovaný počas roka 2022,“ dodal Ďureje.

zdroj: TS mesto Prievidza, ilustračné foto pixabay

Pozri tiež

V bojnickej nemocnici pomáhajú pri kožných ochoreniach aj fototerapiou

Kožné oddelenie NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach pomáha pri liečbe kožných ochorení aj s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *