PREVÁDZAČ PO NEHODE UŠIEL Z MIESTA: ZRANENÝCH MIGRANTOV A MALÉ DETI NECHAL NAPOSPAS OSUDU

Operačný dôstojník prijal oznámenie, že medzi obcou Čavoj a Gápel je havarované vozidlo. Vyslal preto hliadku z obvodného oddelenia Policajného zboru Nitrianske Rudno skutočnosti preveriť.

Hliadka na mieste zistila, že sa mimo vozovky nachádza havarované vozidlo bez osádky. Išlo o BMW X5 s maďarským evidenčným číslom. Niekoľko desiatok metrov od nehody policajti spozorovali osoby a nadviazali s nimi rozhovor. Išlo o dve dospelé ženy, štyroch dospelých mužov a štyri deti vo veku od jedného do piatich rokov. Jedna zo žien mala zlomenú kľúčnu kosť, druhá zlomený nos. Policajti preto privolali zdravotnú pomoc a ženy boli na mieste ošetrené.

Na miesto sa dostavil aj oznamovateľ, ktorý osádke po nehode pomohol. Hliadke uviedol, že videl vodiča na úteku z miesta nehody, ako nasadol do iného vozidla, ku ktorému bližšie informácie poskytol hliadke.

Na miesto dorazili aj kolegovia z Hasičského a záchranného zboru a dopravná polícia, ktorá nehodu zadokumentovala. Do príchodu cudzineckej polície z Trenčína a mobilnej jednotky Policajného zboru z Banskej Bystrice, ktorá mala osoby eskortovať, zabezpečovala bezpečnosť osôb hliadka z obvodného oddelenia Policajného zboru Prievidza.

Zranené ženy spolu s jedným dieťaťom boli za asistencie policajnej hliadky z Prievidze odvezené do nemocnice s poliklinikou v Bojniciach na ošetrenie. Zvyšné osoby vypočul na oddelení v Nitrianskom Rudne vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Keďže žiadna z osôb nemala doklad totožnosti, ani doklad oprávňujúci na pobyt, následne si ich prevzala mobilná jednotka, ktorá vykonala všetky úkony v súvislosti s nelegálnou migráciou.

Išlo o štyroch mužov, dve ženy a štyri maloleté deti vo veku 1, 2, 4 a 5 rokov v sprievode svojich rodičov z Tureckej republiky a Sýrskej arabskej republiky. Služobnou činnosťou sme zistili, že dvaja štátni príslušníci Sýrskej arabskej republiky sú žiadateľmi o azyl v Bulharskej republike. Preto budú zaistení na účel zabezpečenia prípravy a výkonu ich prevozu do Bulharskej republiky podľa Dublinského nariadenia. Štátnym príslušníkom Tureckej republiky budú vzhľadom na ich neoprávnený pobyt na území Slovenska vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení a keďže nemajú platné cestovné doklady, budú zaistení na účel výkonu ich administratívneho vyhostenia.

Zdroj a foto : Polícia Slovenskej republiky

Pozri tiež

Až 85 % prípadov chronickej obštrukčnej choroby pľúc spôsobilo fajčenie

Chronická obštrukčná choroba pľúc je liečiteľná, ale nevyliečiteľná choroba postihujúca priedušky a pľúca. Viac než 85 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *