Pozvánka: Sympózium z dejín farmácie 21.9.2022

26. SYMPÓZIUM Z DEJÍN FARMÁCIE

Termín: 21.9.2022, 9:00-14:30

V roku 2022 si pripomíname 70. výročie založenia Farmaceutickej fakulty UK v Bratislave a 230. výročie úmrtia banskoštiavnického banského lekára Jána Juraja Hoffingera.

Pri tejto príležitosti vás srdečne pozývame na 26. Sympózium z dejín farmácie, ktoré sa uskutoční v stredu 21. septembra 2022 v Rytierskej sále na Starom zámku v Banskej Štiavnici. Prvý blok prednášok začína o 9:00 a druhý blok prednášok o 12:45. Prednášky sú verejné. Vstup je voľný.

Vedeli ste, že niektoré farmaceutické spoločnosti majú za sebou 350 ročnú históriu existencie? Chcete spoznať zaujímavé príbehy lekárov a lekárnikov z čias aktívnej baníckej ťažby v Banskej Štiavnici a dozvedieť sa pritom o rastlinných liekoch, ktoré používali naši predkovia už v 16.storočí? Pozývame vás na zaujímavé podujatie: vedecké sympózium z dejín farmácie.

Podujatie sa koná pod záštitou dekana FaF UK prof. PharmDr. Jána Klimasa, PhD., MPH

Organizátori: Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici, Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, OZ Diversitas Culturae v Banskej Bystrici, Klub dejín farmácie pri Východoslovenskom múzeu v Košiciach.

Slovenské banské múzeum

Pozri tiež

Až 85 % prípadov chronickej obštrukčnej choroby pľúc spôsobilo fajčenie

Chronická obštrukčná choroba pľúc je liečiteľná, ale nevyliečiteľná choroba postihujúca priedušky a pľúca. Viac než 85 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *