Jedinečná kniha s leteckými pohľadmi na naše historické klenoty

Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba.

Nadšenci lietania zo stredného Slovenska pripravujú jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na naše historické klenoty. Pozrite sa na majestátne slovenské hrady a zámky z vtáčej perspektívy.

Letecká skupina Slovensko z neba sídliaca v Kynceľovej pri Banskej Bystrici po úspešnom vydaní už dvoch fotopublikácií o hradoch a zámkoch Slovenska, pripravuje tretie. Vo fotopublikácii nájdete najkrajší výber leteckých pohľadov na slovenské hrady, zámky a kaštiele.   

Slovensko ako hradná veľmoc bude mať onedlho svoju unikátnu knihu

„Pri lete nad malebnou slovenskou krajinou sa po väčšine naše historické klenoty vynímajú už z diaľky a lákajú letca tak, ako ostrovy v mori lákajú moreplavca. Oblietať okolo nich a obdivovať ich zhora je neopísateľný pocit, ktorý chcem dopriať aj ostatným,“ hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka.

Po úspešných dvoch vydaniach slovenských hradov a zámkov z neba sa vydavateľský tím rozhodol vydať ďalšie, v ktorom už nebudú chýbať ani kaštiele na Slovensku. „Pohľad z vtáčej perspektívy na slovenské hrady sa naskytne len pilotom či vtákom vznášajúcich sa nad nimi. Preto sme sa podujali vyfotografovať z neba tieto úžasné historické skvosty a ten pohľad dopriať všetkým
v podobe pripravovanej knihy Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba,“
približuje Paprčka.

Hrady, zámky a kaštiele z leteckého pohľadu predstavia svoje tajuplné príbehy

Za stovky rokov, kedy stredoveké skvosty zažívali časy večných bojov i blahodarného pokoja, vypočuli si tisíce povier, stovky príbehov plných čarov, tajomstiev i strašidelných rozuzlení, z ktorých ostalo desiatky povestí a čas prečkalo zopár naozajstných legiend. Dnes sú miestom výletov, obľúbených historických udalostí, či divadelných predstavení. Každý turista už navštívil niektorý z nich, no poznať tieto monumenty z vtáčej perspektívy je úplne iný zážitok. Vydavateľský tím Slovensko z neba umožní ten nezameniteľný pohľad každému z nás. Prostredníctvom leteckých fotografií, vytvorených priamo v kokpite športových lietadiel, budeme môcť obdivovať hrady, zámky, kaštiele na Slovensku z neba.

Pripravovaná kniha bude historické miesta opisovať nielen v slovenskom, ale i anglickom jazyku. Súčasťou knihy sa môžu stať aj obce a mestá, ktoré sa môžu pýšiť historickým klenotom, ale aj kultúrne inštitúcie, týkajúce sa múzejníctva, rozvoju cestovného ruchu či vzdelávania.

Kniha Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba je určená najmä pre propagáciu našej krajiny a určite poteší ako hodnotný dar. 

Videoukážka pripravovanej knihy: tu

CBS spol, s.r.o., Andrea Farkašová

Pozri tiež

Až 85 % prípadov chronickej obštrukčnej choroby pľúc spôsobilo fajčenie

Chronická obštrukčná choroba pľúc je liečiteľná, ale nevyliečiteľná choroba postihujúca priedušky a pľúca. Viac než 85 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *