Handlovská nemocnica spustila očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Handlová od stredy 28. septembra očkuje aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

 Adaptovaná vakcína je určená pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov. Podáva sa ako posilňujúca dávka, teda ako 3. alebo 4. dávka očkovacej schémy. „Je potrebné, aby záujemcovia mali za sebou prvé dve dávky očkovania, pričom upravená vakcína môže byť podaná po akejkoľvek inej u nás schválenej vakcíne proti COVID-19,“ vysvetľuje námestníčka pre lekársko-preventívnu starostlivosť MUDr. Lucia Radvanská.

Vakcinačné miesto sa nachádza na prízemí hlavnej budovy nemocnice, v priestoroch geriatrickej ambulancie. Zdravotníci naďalej očkujú aj vakcínou Comirnaty od Pfizer BioNTech, a to každú stredu od 9.00 do 10.00 hod. Očkovanie adaptovanou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1 bude bývať v rovnaký deň v čase od 10.00 do 11.00 hod. Je potrebné, aby sa záujemcovia o očkovanie vopred zaregistrovali cez portál www.korona.gov.sk.

 

AGEL SK

Pozri tiež

Až 85 % prípadov chronickej obštrukčnej choroby pľúc spôsobilo fajčenie

Chronická obštrukčná choroba pľúc je liečiteľná, ale nevyliečiteľná choroba postihujúca priedušky a pľúca. Viac než 85 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *