Bojnická nemocnica má nový moderný urgentný príjem

V areáli bojnickej nemocnice už dlhšiu dobu prebiehali stavebné práce. Nový, moderný urgentný príjem sa stal realitou, ostrá prevádza by mala byť spustená v druhej polovici októbra. Informuje o tom Trenčiansky samosprávny kraj

Nový urgent vyrástol hneď vedľamonobloku s operačnými sálami. Na starom urgentnom príjme v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bolo v minulom roku ošetrených v priemere 82 pacientov za deň. Ako informuje TSK, nový urgentný príjem bol naprojektovaný tak, aby zvládol aj udalosti s hromadným postihnutím osôb.

Jeho súčasťou je aj RTG pracovisko. V čakárni budú kritickí pacienti sústredení v červenej časti, žltá časť je určená pre menej naliehavých pacientov a zelená pre pacientov, ktorí môžu na ošetrenie počkať alebo ich ošetria v iných ambulanciách nemocnice. Poloha urgentného príjmu umožňuje čo najlepšie prepojenie pavilónu s operačnými sálami a prístupovou cestou do nemocnice.

„Veľkou výhodou je rýchle prevzatie pacienta od posádok záchrannej zdravotnej služby a následná triáž. Urgentný príjem bude slúžiť aj ako výučbové pracovisko pre záchranárov, ktorí chýbajú na celom Slovensku. Čo sa týka personálu, ten by mal plynule prejsť zo starého na nový urgent. V prvej polovici októbra bude fungovať v skúšobnej prevádzke, ostrá prevádzka by mala byť spustená v druhej polovici októbra,“ povedal riaditeľ nemocnice Peter Glatz.

TSK

Pozri tiež

Zrekonštruované oddelenie handlovskej nemocnice už naplno slúži pacientom

Posledný mesiac roku 2022 sa v Nemocnici AGEL Handlová niesol aj v znamení stavebného ruchu. Rekonštruovalo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *