V auguste sa bude hodovať

Ak patríte k milovníkom hudby a zábavy na jednom mieste, potom určite zavítajte v auguste do Prievidze. Čaká na vás tradičné prievidzské hodovanie. Informoval o tom hovorca Prievidze Michal Ďureje. 

Prievidzské hody 2022 pripravuje mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi a Prievidzskou farnosťou. Aj tento rok pripravili bohatý program, v ktorom bude vládnuť dobrá nálada a hudba. Hodovať sa bude počas celého víkendu 13. – 14. augusta 2022.

V sobotu 13. augusta od 9.00 hod. do 13.00 hod. sa uskutoční tradičný letný Blší trh a výpredaj kníh na Námestí slobody. Nebudú chýbať milé drobnosti, ktoré sa doteraz skrývali v pivniciach alebo na povalách ľudí. Návštevníci môžu objaviť krásne ručne vyrobené veci, bižutériu a získať aj rôzne zberateľské predmety, knihy, či oblečenie pre deti i dospelých.

Zároveň súčasťou Blšieho trhu bude aj ďalší zo série výpredajov kníh, ktorý pripravila Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi. Môžete si vybrať knihy rôznych žánrov a tematického zamerania či už od slovenských alebo zahraničných autorov. Zaujímavá je aj symbolická cena, ktorou návštevníci prispejú na nákup nových kníh a obnovu knižničného fondu knižníc.

V nedeľu 14. augusta nás čaká nedeľná hodová prehliadka interpretov dychových hudieb zakončená tanečnou zábavou – Hody pri dychovke na Námestí slobody v Prievidzi.

Tento rok sa nám predstavia tri dychové zoskupenia:
16.00 h Malá DH Rubín zo Skalice
17.30 h DH Chynorianka
19.00 h DH Prievidžanka

Počas Prievidzských hodov budú na námestí stánky s občerstvením, hodovými pochúťkami a ukážkami z tvorby regionálnych remeselníkov. Prevádzková doba predajných stánkov je po obidva hodové dni od 8.00 do 20.00 h.

Počas tohto víkendu sa koná aj Prievidzská púť k Nanebovzatej Panne Márii v Mariánskom kostole a na Mariánskom vŕšku. Slávnostná svätá omša bude v nedeľu 14. augusta 2022 o 10:00 hod.

zdroj: TS mesto Prievidza, ilustračné foto red. 

Pozri tiež

Pozvánka|KREMEŇ KRÁĽ NERASTOV

Slovenské banské múzeum a Slovenské národné múzeum – Múzeum Andreja Kmeťa Martin pozývajú na výstavu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *