Župa počas víkendu zaočkovala viac ako 7000 ľudí

Počas tretieho májového víkendu otvoril Trenčiansky samosprávny kraj Veľkokapacitné krajské očkovacie centrá (VKOC) v Trenčíne a v Prievidzi. Informovala o tom župa na svojom webe

Celkovo sa podľa informácií župy v dvoch veľkokapacitných krajských očkovacích centrách zaočkovalo už 43 200 ľudí. Uplynulý víkend sa na prievidzskom zimnom štadióne sa očkovalo vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech a na trenčianskom výstavisku sa počas oboch dní preočkovávalo 2. dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca.

„V sobotu sa očkovacím tímom v Trenčíne podarilo druhou dávkou vakcíny AstraZeneca preočkovať 2 110 ľudí a v nedeľu 1970. V Prievidzi dostalo vakcínu Pfizer/BioNTech 1518 osôb v sobotu a 1504 v nedeľu. Spolu je to za celý víkend 7102 zaočkovaných osôb,“ povedala Elena Štefíková, vedúca Odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci na Úrade TSK. 22. a 23. mája

Župa zároveň prosí ľudí, ktorí plánujú prísť na očkovanie a nemajú SMS, aby sa vopred telefonicky informovali a nahlásili na očkovanie na telefónnom čísle 032/6555150. Volať je možné počas pracovných dní od 8.00 hod. do 15.00 hod., prípadne sa elektronicky nahlásiť na adresu zdravotnictvo@tsk.sk.

Dôležité je, aby ste mali pri sebe doklad o zaočkovaní 1. dávkou, opäť vyplnili dokumenty – informovaný súhlas a anamnestický dotazník a poradili sa so svojím všeobecným lekárom.

Najbližší ďalší termín preočkovania občanov vakcínou od výrobcu AstraZeneca ohlásila župa na sobotu 29. 5. 2021 od 8.00 hod. do 18.00 hod. vo VKOC Trenčín na trenčianskom výstavisku.

zdroj a foto: TSK

Pozri tiež

Darovať krv znamená darovať život

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu, preto sú jej darcovia mimoriadne cenení. Včera, 14. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *