Zapojte sa do kampane „Vyzvi srdce k pohybu“

Svetový deň Pohybom ku zdraviu si pripomíname 10. mája od roku 2002. Poukazuje na jeden z hlavných rizikových faktorov chronických neprenosných ochorení a celosvetovej úmrtnosti – nedostatočnú pohybovú aktivitu a sedavý spôsob života. Pri jeho príležitosti vyhlásil Úrad verejného zdravotníctva kampaň „Vyzvi srdce k pohybu“. Informuje o tom v tlačovej správe. 

Ako informuje ÚVZ, odporúčané množstvo fyzickej aktivity podľa WHO je u dospelých, vrátane seniorov minimálne 150 minút týždenne a u detí a mladých ľudí minimálne 60 minút denne. „Fyzicky neaktívni ľudia majú niekoľkokrát vyššie riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení ako aktívni a športujúci ľudia. Venovať sa zdraviu prospešnej pohybovej aktivite je dôležité aj v súčasnej dobe počas pandémie COVID-19. Vhodné sú napríklad prechádzky v prírode, bicyklovanie, beh či turistika,“ upozorňuje ÚVZ.

Zapojte do súťaže „Vyzvi srdce k pohybu“ a vyhrajte

Deviaty ročník kampane „Vyzvi srdce k pohybu“ bude trvať od 10. mája do 1. augusta 2021. Jej cieľom je povzbudiť čo najviac ľudí, aby zaradili do svojho voľného času každodenne aspoň 30 minút pohybových aktivít a žili zdravšie. Do kampane sa môže zapojiť každý bez rozdielu veku. Súčasťou kampane je aj súťaž o vecné dary v podobe peňažných poukážok na nákup športových potrieb či personalizované jedálničky.

Podmienkou na zaradenie do žrebovania je vykonávanie fyzickej aktivity aspoň 150 minút strednej intenzity alebo 75 minút vysokej intenzity alebo adekvátnej časovej kombinácie týchto intenzít týždenne počas minimálne 4 týždňov za sebou. Online formulár alebo účastnícky list môžu súťažiaci vyplniť len raz a až po splnení podmienok súťaže, alebo na konci kampane. Online formulár bude sprístupnený až mesiac po začatí kampane. Ak sa súťažiaci rozhodne pre túto formu, pred začatím vykonávania aktivít, by si mal poznačiť počiatočnú váhu a aktivity si zatiaľ zaznamenávať mimo formulár.

TU nájdete účastnícky list a doplňujúce informácie

zdroj: TS ÚVZ, ilustračné foto pixabay

Pozri tiež

Malé kliešte sú veľkou hrozbou pre človeka

Mesiace máj a jún každý rok bývajú tými, v ktorých zaznamenávame najvyššiu aktivitu kliešťov, a teda aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *