Saša Jankovič: “Nevzdáme sa ani najmizivejšej šance”

Slovenská basketbalová liga už pozná šesticu tímov, ktoré sa stretnú vo vyraďovacích bojoch play off. Handlovskí basketbalisti si sobotnou prehrou s Prievidzou účasť vo štvrťfinále definitívne zmarili a odohrajú iuž iba posledné kvarteto zápasov dlhodobej časti. Tá ma na programe 40. kolo a o konečnom poradí tímov základnej časti ešte rozhodnuté nie je.

Štyri kolá pred koncom nie je o ničom rozhodnuté

Do samého konca sa bojuje o čelo tabuľky a aj 40. kolo prinesie z pohľadu dôležitosti atraktívne zápasy. O prvú priečku súperia Spišskí Rytieri a Patrioti Levice. Na tretie miesto si robí zálusk trio Inter Bratislava, Iskra Svit a BKM Lučenec. Spišiaci budú upevňovať prvenstvo doma s Lučencom, Svit vycestuje do Prievidze a Inter vyzve na Pasienkoch Handlovú.

Pomohol by už iba zázrak

Handlovčania sa s najväčšou pravdepodobnosťou v elitnej šestke súťaže nepredstavia. Na dosiahnutie tejto ambície by museli vo zvyšných štyroch zápasoch zvíťaziť a Prievidza všetkých štyroch prehrať. Ich osud je v podstate spečatený a iba zázrak by im ešte mohol pomôcť. “Baníci” chcú dlhodobú časť a sezónu dohrať so cťou. Podľa slov hrajúceho asistenta trénera Sašu Jankoviča, jeho tím sa bude o účasť v play off biť, až pokiaľ nezhasne aj tá posledná teoretická šanca na postup. A práve tú môžu definitívne zahasiť basketbalisti bratslavského Interu.

Saša Jankovič (s loptou), ilustračný obrázok zo zápasu 19.kola, MBK Baník Handlová – Inter Bratislava 76:95

“V Bratislave nás čaká veľmi náročný zápas. Inter má veľkú motiváciu, pretože stále bojuje o tretie miesto tabuľky a pod svojimi košmi je najlepším celkom súťaže. My si uvedomujeme, že po sobotnej prehre s Prievidzou nám zostali už iba teoretické šance na postup do play off. Pokiaľ tu ale ešte aj tá najmizivejšia šanca je, my sa jej nevzdáme a budeme bojovať najmä pre našich fanúšikov. S úcty a rešpektu voči nim, chceme sezónu dohrať so cťou,” vyhlásil kapitán “baníkov” Saša Jankovič.

Stretnutie 40. kola NIKÉ SBL:

Inter Bratislava – MBK Baník Handlová

Dátum: 31. marec 2021

Začiatok stretnutia: 18:00 hod.

Miesto: Eurovia Aréna, Trnavská cesta 29 Bratislava

Rozhodujú: Pavel Fuska, Martin Margala, Artjoms Ribakovs

Pre sledovanie online prenosu kliknite na priložený odkaz!

https://m.nike.sk/clanky/tipuj-a-sleduj-nazivo-nike-slovensku-basketbalovu-ligu

Kompletný program 40. kola:

Spišskí Rytieri – BKM Lučenec – 18:00 hod.

BC Prievidza – Iskra Svit – 18:00 hod.

Inter Bratislava – MBK Handlová – 18:00 hod.

autor: Pavel Procner, ilustračné foto: Lenka Molnárová

Pozri tiež

Posledný zapas sezóny v tréningovom tempe

Handlovskí basketbalisti vycestovali na posledný zápas sezóny do Lučenca, kde ich hostil domáci BKM. Oba …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *