Prvé elektronické sčítanie obyvateľov sa začalo

Elektornické sčítanie obyvateľov, domov a bytov na Slovensku sa realizuje po 10 rokoch v gescii Štatistického úradu SR. Je plne elektornické a pohodlné. Prvú fázu, ktorá sa zamerala výlučne na sčítanie domov a bytov, majú už samosprávy za sebou. 

Elektronické sčítanie obyvateľov Slovenskej republiky sa spustilo včera, 15. februára 2021 a prebieha do 31. 3. 2021. Sčítanie obyvateľov je plne elektronické, absolútne bezpečné a pohodlné. Obyvatelia sa sčítajú sami a to v pohodlí domova prostredníctvom elektronického formulára. Nájdete ho na  www.scitanie.sk.

Ak môžete, pomôžte pri sčítaní aj svojim blízkym. Vyplnenie elektronického formuláru Vám nezaberie viac ako 10 minút, na sčítanie Vám postačí mobil, tablet, notebook alebo PC. K dispozícii je aj mobilná aplikácia.

Termín asistovaného sčítania sa posúva. Ak sa obyvateľ nemôže alebo nevie sčítať sám alebo s pomocou svojich blízkych, môže využiť asistované sčítanie.„Vzhľadom na pandemickú situáciu, na základe dnešného rozhodnutia vlády, sa posúva termín asistovaného sčítania, aby sme ochránili zdravie všetkých zúčastnených. Asistované sčítanie sa v zmysle novely zákona začne od 1. 4. 2021 a potrvá najneskôr do 31. 10. 2021,“ uvádza Ľudmila Ivančíková, generálna riaditeľka Sekcie sociálnych štatistík a demografie ŠÚ SR.

zdroj: scitanie.sk, ilustračné foto zdroj: banskabystrica.sk

Pozri tiež

Kontroly dodržiavania opatrení budú vykonávať aj policajti v civile

V súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 prijala vláda prísnejšie opatrenia. Na ich základe avizuje Ministerstvo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *