PRIEVIDZA MÁ NOVÉ PRACOVISKO POMOCI OBETIAM TRESTNÝCH ČINOV

Ministerstvo vnútra SR otvorilo v Prievidzi Informačnú kanceláriu, ktorá je určená pre obete trestných činov. Informovalo o tom ministerstvo na sociálnej sieti. 

 „Informačná kancelária je určená pre obete trestných činov, čiže pre každého občana alebo občianku, ktorá povie, že je obeťou trestného činu. My sa nebudeme hnevať, keď to aj trestný čin nebude, ľudia to totiž často nevedia sami rozhodnúť,“ povedal riaditeľ odboru Prevencia kriminality MV SR Jozef Halcin.

Poskytovanie služieb klientom zahŕňa informovanosť a komunikáciu priamo na mieste, formou osobného stretnutia, telefonicky či e-mailom. Tím je pripravený posúdiť, či potrebujete sociálne a psychologické poradenstvo, alebo právne usmernenie a podporu. Pracovisko v Prievidzi bude fungovať raz do týždňa, vždy v utorok, občania sa môžu na stretnutie vopred objednať.

Kancelária sa nachádza v priestoroch Okresného úradu Prievidza (Gustáva Švéniho 3H, 971 01 Prievidza, 3. posch., zasadacia miestnosť). Klientom je kancelária k dispozícii každý utorok v čase od 8:30 hod. do 15:00 hod.

V prípade záujmu o konzultáciu je potrebné vopred si dohodnúť termín na telefónnom čísle 0908 793 725. K dispozícii aj jednotná e-mailová adresa: pomocobetiam@minv.sk.

Rovnaké pracoviská pre obete trestných činov fungujú v krajských mestách Slovenska od roku 2019, v polovici mája tam zaznamenali tisíceho klienta a ich počet stúpa. Ďalšie IK v okresných mestách plánuje rezort otvoriť postupne počas leta.

zdroj a grafika: Ministerstvo vnútra SR, prevenciakriminality.sk, ilustračné foto: Polícia SR

Pozri tiež

Banícky jarmok v Prievidzi nebude ani tento rok

Banícky jarmok v Prievidzi sa nebude konať ani v roku 2021. K rušeniu tradičných hromadných podujatí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *