Pri upratovaní našla muníciu

Nečakaný nález objavila žena pri upratovaní pivnice. Informovala o tom v sobotu, 27. februára, polícia na sociálnej sieti. 

V Handlovej v pivnici pri upratovaní našla muníciu 59-ročná žena, ktorá nález oznámila polícii. Na miesto smeroval pyrotechnik, do jeho príchodu ho zaisťovala hliadka Obvodného oddelenia PZ z Handlovej.

„Pyrotechnik za dodržania bezpečnostných podmienok zistil, že ide o delostrelecký granát 120 mm výroby ZSSR z obdobia II. svetovej vojny. Uvedenú muníciu skontroloval a zistil, že ide o delaborovanú prázdnu muníciu bez zapaľovača, bez trhaviny vo vnútri a bez výmetnej náplne. Nakoľko sa jednalo o prázdny železný obal, bola manipulácia s ním bezpečná,“ informovali policajti a dodali, že obyvatelia bytového domu boli evakuovaní.
Po prehliadke pivnice sa žiadne ďalšie výbušniny nenašli, delostrelecký granát bol fotograficky zadokumentovaný, miesto nálezu zaznačené do GPS pre potreby BDC (bomb data centra) a pyrotechnik premiestnil delostreleckú muníciu do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom.
„Pokiaľ nájdete akúkoľvek starú muníciu nemanipulujte s ňou, ale okamžite kontaktujte políciu. Aj napriek tomu, že munícia z II. svetovej vojny je viac ako 70 rokov stará, môže byť stále nebezpečná a výbuchu schopná,“ upozornili policajti.
zdroj a foto: Polícia SR – Trenčiansky kraj

Pozri tiež

Očkovanie prístupnejšie obyvateľom hornonitrianskeho regiónu

Už tento víkend má svoje brány otvoriť Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum v Prievidzi, aby priblížilo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *