OpenJazzFest má kompletný program 11.ročníka festivalu.

Obľúbený letný openair festival OpenJazzFest na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom sa po troch rokoch vracia na scénu slovenských festivalov.  V priebehu apríla oznámili usporiadatelia prvé mená a teraz už zverejňujú kompletný program festivalu. Informoval o tom Tibor Zelenay, riaditeľ a dramaturg festivalu.

„Myslím, že sa nám podarilo aj v takejto komplikovanej situácii počas ešte prebiehajúcej post-pandemickej dobe vyskladať zaujímavú a kvalitnú dramaturgiu,“ hovorí Tibor Zelenay, dramaturg a riaditeľ festivalu.

Priaznivcov fúzií slovenských jazzových hudobníkov so zahraničnými inštrumentalistami určite poteší účinkovanie skvelého slovenského tria PACORA a ich hosťom bude skvelý sicílsky gitarista Sergio Aloisio Rizzo.

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, umeleckým menom Kristin Lash & Jakob Grey patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény. Účinkovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, či Candy Dulfer, na jeseň 2019 vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež sútaž Jazz StartUp. Jazzová legenda Dianne Reeves si ich vybrala ako predskokanov na svojom koncerte v Istropolise. V roku 2017 získali ocenenie Objav roka na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. „Tieto ocenenia nie sú náhodné a som veľmi rád, že prijali naše pozvanie na festival,“ konštatuje Tibor Zelenay.

Jedným z najväčších ťahákov festivalu určite bude poľská legenda, basgitarista Wojtek Pilichowski so svojim quartetom. Wojtek Pilichowski basgitarista, skladateľ a pedagóg, známy aj ako špičkový štúdiový hudobník – podieľal sa na viac ako 120 albumoch. Zaujímavé je, že popri tom stihol nahrať aj deväť sólových albumov. Spolupracoval s rôznymi hudobníkmi z celého sveta, z rôznych hudobných žánrov, napríklad s poľskou kráľovnou piesní Marylu Rodowicz, s hviezdami ako Enrique Iglesisas, drum guru Simon Philips, poľská popová hviezda Edyta Górniak, alebo Nick McBrain z Iron Maiden.

Celý program festivalu nájdete na Facebooku festivalu a webovej stránke www.openjazzfest.sk.

OpenJazzFest počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Jedenásty ročník sa uskutoční 23.- 24. júla 2021, tento rok aj s podporou Fondu na podporu umenia, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a  koncertný program tradične  od 19:00 hodiny. Počet vstupeniek bude vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu zatiaľ obmedzený, podľa vývoja a možností budú miesta doplnené.

zdroj a foto: TS Edo Kopček

Pozri tiež

Na štiavnickom festivale 4 živly si v auguste pozriete lákavé filmové novinky

Banská Štiavnica bude v dňoch 4. – 8. augusta 2021 hostiť 23. ročník Letného filmového festivalu 4 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *