Od pondelka sa otvárajú školy, nie však pre všetkých

Po štvrtkovom zasadnutí krízového štábu kraja rozhodlo vedenie TSK o obnovení prezenčnej formy výučby od pondelka, 22. februára 2021. Informovala o tom župa na svojom webovom sídle. 

Do školských lavíc sa v pondelok môžu vrátiť študenti končiacich ročníkov župných stredných škôl v piatich okresoch kraja.

Trenčiansky župan Jaroslav Baška informoval, že toto rozhodnutie platí pre okresy, ktoré na základe regionálneho COVID automatu nepatria medzi „čierne“. Sú to Považská Bystrica, Púchov, Trenčín, Prievidza a Myjava. „Ak sa epidemiologická situácia zhorší, školy prejdú opäť na dištančnú formu vzdelávania,“  povedal Jaroslav Baška. Do škôl nastúpia po prázdninách aj žiaci všetkých ročníkov troch zdravotníckych škôl, ktoré TSK zriaďuje.

Žiaci sa vrátia do školských lavíc aj na základných školách. Ako včera informovala na svojom webe handlovská samospráva, od pondelka otvorí 1. stupeň základných škôl, z troch ZŠ na území mesta sa neotvorí ZŠ Mierové námestie. V Handlovej sa obnoví fungovanie Materskej školy,  MŠ SNP a jej elokované pracoviská budú otvorené rovnako od pondelka, 22. februára.

zdroj: TSK, mesto Handlová, ilustračno foto: TSK

Pozri tiež

Banícky jarmok v Prievidzi nebude ani tento rok

Banícky jarmok v Prievidzi sa nebude konať ani v roku 2021. K rušeniu tradičných hromadných podujatí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *