Mobilné odberové miesto v handlovskej nemocnici bude testovať aj počas  Veľkonočných sviatkov

Nemocnica AGEL Handlová zabezpečila pre verejnosť bezplatné antigénové testovanie aj počas Veľkej noci s výnimkou Veľkonočnej nedele. Zdravotníci sa starajú, ako vždy počas sviatkov, o štandardné fungovanie nemocnice, všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovolí, budú prepustení do domáceho liečenia. Informovalo o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.  

Počas Veľkonočných sviatkov ostáva v plnej prevádzke len Oddelenie dlhodobo chorých a covid oddelenie. ,,Situácia vo vývoji pandémie sa zlepšila, aktuálne máme v nemocnici 15 pacientov s potvrdeným koronavírusom a  0 suspektných. Predpokladáme, že uvedená situácia sa počas sviatkov nezmení a  v nemocnici zostane hospitalizovaných približne 15 pacientov. Potešujúce je číslo covid pozitívnych zamestnancov, nakoľko máme pozitívnych dvoch zamestnancov a dvoch v karanténe,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Handlová Marta Eckhardtová.

Handlovská nemocnica bude prevádzkovať antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste aj na Veľkonočný piatok, sobotu a na Veľkonočný pondelok, otvorené bude od 8.00 hod. do 16.00 hod. ,,Upozorňujeme však verejnosť, že počas Veľkonočných sviatkov nebudeme vykonávať PCR testy,“ doplnila riaditeľka nemocnice. Keďže v nemocnici  naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev, svojich príbuzných nebude možné navštíviť v nemocnici ani počas týchto sviatkov.

zdroj a ilustračné foto: TS Nemocnica AGEL Handlová

Pozri tiež

Očkovanie prístupnejšie obyvateľom hornonitrianskeho regiónu

Už tento víkend má svoje brány otvoriť Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum v Prievidzi, aby priblížilo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *