Komentár: Intrigy a klamstvá primátorky Handlovej

V poslednej dobe začala téma Plaváreň a útočenie na nás.

Doteraz sme to neriešili, lebo sme chceli s primátorkou vychádzať dobre. Ale jej preferencie v meste klesajú a sklamala už veľa ľudí, ktorí jej dali hlas vo voľbách. Jej jediná téma do budúcna bude, tak ako pred voľbami, plaváreň. Už dávnejšie robila kroky, aby sa plaváreň nedostavala a tvárila sa, ako chce pomôcť a riešiť situáciu. Keďže niekoľko krát zrušila úver pre spoločnosť B.T.I., tak spoločnosť BCF financovala prestavbu plavárne. Pochopili sme , že primátorke nejde o dokončenie plavárne, ale len o mediálnu publicitu, preto sme si našu investíciu poistili exekúciou.

O troj/štvormiliónových „dlhoch“ zabudla povedať, že je to dlh najmä voči BCF. Asi si myslí, že keď nám vypovie zmluvu, nebude musieť nič zaplatiť a povie: “čo pre Handlovú spravila“.  Dezinformáciami, ktoré šíri a zavádza občanov, dosiahla že bude súdny spor. Pokiaľ nám nevráti mesto investované finančné prostriedky vo výške cca 4 miliónov Eur, nikto nebude používať plaváreň. Jediná možnosť bude dohoda alebo spor, ktorý môže trvať dlho. Každopádne už pretiekol pohár trpezlivosti a už nemáme záujem rokovať s primátorkou, ktorá intriguje len vo vlastný prospech.

My sa nebránime ani novému investorovi do Plavárne, ktorý nám vykompenzuje naše investície. Každopádne by to mohlo mať rýchlejší spád, ale predpokladáme, že sa to najprv bude „naťahovať“ pár mesiacov a písať aké rokovania prebiehajú… Jediná možná dohoda bude len vtedy, keď  nás vyplatí mesto alebo nový investor, ktorého za chvíľku mesto predstaví. Bude to mať len jeden „zádrheľ“, že na splátky to už nepôjde, keďže nemáme záujem ďalej pokračovať v projekte. Jediný cieľ je nás použiť na novú predvolebnú kampaň, s ktorou už začala.

Ján Kara

Pozri tiež

Banícky jarmok v Prievidzi nebude ani tento rok

Banícky jarmok v Prievidzi sa nebude konať ani v roku 2021. K rušeniu tradičných hromadných podujatí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *