Handlovská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

Nemocnica AGEL Handlová zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Hoci poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer trom desiatkam pacientom s koronavírusom, potešujúce je nízke číslo zamestnancov s ochorením covid-19. Nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť a pre verejnosť spustila aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok proti koronavírusu. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK. 

,,V našej nemocnici sa k dnešnému dňu staráme o 26 covid pozitívnych pacientov, suspektných nemáme v tejto chvíli žiadnych. Dvaja naši zamestnanci sú na PN z dôvodu koronavírusu, žiadni ďalší nie sú v karanténe. Z tohto pohľadu je situácia u nás priaznivá a veríme, že takto vydrží aj naďalej,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Handlová Marta Eckhardtová.

Handlovská nemocnica síce nie je oficiálnym vakcinačným centrom, ale v zmysle usmernení Ministerstva zdravotníctva SR boli zaočkovaní tí zamestnanci nemocnice, ktorí o vakcináciu prejavili záujem. ,,Zo 77 našich kolegov bolo zaočkovaných zatiaľ 44 prvou dávkou vakcíny, 8 z nich už dostalo aj druhú vakcinačnú dávku,“ uviedla riaditeľka nemocnice.

Novinkou v nemocnici je, že pre verejnosť ponúka, okrem klasického PCR testu a bezplatného antigénového testu, aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok proti koronavírusu covid-19. ,,Vyšetrenie je určené pre samoplatcov, záujemca sa musí vopred objednať na www.agellab.sk a môže si vybrať z dvoch druhov testov na protilátky,“ objasnila Eckhardtová.

V nemocnici naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev, realizuje sa len neodkladná zdravotná starostlivosť.

zdroj a ilustračné foto: TS Nemocnica AGEL Handlová

Pozri tiež

Kontroly dodržiavania opatrení budú vykonávať aj policajti v civile

V súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 prijala vláda prísnejšie opatrenia. Na ich základe avizuje Ministerstvo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *