Handlovčania si zatvorili dvere do vyraďovacích bojov

Basketbalisti handlovského Baníka nastúpili na svoj najkľúčovejší zápas sezóny. V rámci 39. kola Niké SBL hostili svojho regionálneho suseda z Prievidze. Hostia prišli do Handlovej premieňať postupový mečbal, naopak domáci zachraňovali ambície na účasť vo vyraďovacích bojoch.

Prvý polčas bol poznačený nervozitou domácich

Baníci vstúpili do stretnutia nervózne a ľahkými stratami pustili súpera do 14 bodového vedenia 23:9. Baníci sa dokázali včas spamätať a ešte do konca prvej štvrťky znížili na 16:23. Pri chuti hrajúci Prievidžania ale znova odskočili a v 16. minúte si vypracovali najvyššie, 15 bodové vedenie 39:24. Domáci si uvedomovali dôležitosť zápasu a po ďalšom nádychu znížili ešte do prestávky na 43:49.

Po veľkej prestávke sa začínalo odznova

Po zmene strán zeleno-čierni zagresívnili obranu, súperovi veľa nedovolovali a v 27. minúte otáčali na 56:54. Vedenie rozdielom koša udržali do konca tretieho dejstva a záverečná štvrtina začínala za stavu 61:59. V nej ale opäť znervózneli, čím posadili Prievidzu na koňa a tesne pred koncom zápasu ju pustili do vedenia 77:67. Záverečné sekundy sa už iba dohrávali a Prievidza si po víťazstve 80:74 otvorila dvere do vyraďovacích bojov.

MBK Baník Handlová – BC Prievidza 74:80 (16:24, 27:25, 18:10, 13:21)

Body za Handlovú: Zečevič 21, Vicentič 10, Jašš 9, Bulatovič 5, Bolek 0 (Rakočevič 18, Hlivák 10, Dolník a Hawthorne po 2, Krčmárik 0)

Body za Prievidzu: Sitton 22, Bjeletič 19, Vašl 15, Majerčák 13, Matuška 6 (Louiserre 4, Kincel 1)

Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Doušek

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: “Žiaľ, nemáme štatistiky z tohto zápasu. Očividné bolo, že v dôležitých momentoch sme boli úplne zabrzdení. Naše ruky sa úplne triasli. V niektorých chvíľach, keď sme mali premeniť ľahké strely, ktoré dávame, tak sme vypadli z tempa. Prievidza v tempe bola. To je všetko, toto rozhodlo zápas. Všetky faktory, ktoré rozhodli duel, neboli pekné, ale musíme sa s tým vysporiadať. Nemôžem povedať, že sme nebojovali. Myslím si, že od druhej štvrtiny sme bojovali, ale asi boli oni na konci šťastnejší. Stále nám niečo chýba, keď sa majú takéto stretnutia rozhodnúť. Gratulujem chlapcom, že dali do toho maximum nasadenia, ale súper bol asi basketbalovo lepší.”

Marek Jašš, hráč Handlovej: “Určite sme smutní z toho, ako to dopadlo. Nestačili sme na Prievidzu. Súper začal prvú štvrtinu veľmi dobre, neviem čím to bolo, že my sme to opäť nezachytili. V ďalšom priebehu zápasu sa nám to podarilo otočiť, ale opäť prišlo veľa voľných striel, z ktorých sme dostali veľa trojek. Tomu, keby sa vyhneme, tak by sme mohli pomýšľať na víťazstvo. Pridali sa k tomu ešte naše trestné hody, tie nám tiež nešli. Gratulujem Prievidzi.”

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: “Veľmi ťažký zápas, vedeli sme, že to také bude. Vedeli sme, že Handlová hrá kvázi o všetko a my, keď zaspíme začiatok, tak môžeme mať problém. Začiatok sme nezaspali, začali sme skvele, dostali sme v prvej štvrtine len 16 bodov. Neviem, potom, či sme sa uspokojili alebo čo sa stalo, v druhej štvrtine sme dostali 27 bodov. To bol problém. Handlovú sme vrátili do zápasu. Našťastie sme v koncovke dokázali zvíťaziť, je to pre nás veľké víťazstvo. Verím, že nám dopomôže k 6. miestu, o ktoré bojujeme. Ideme ďalej, ideme pracovať. Trochu si oddýchneme, v stredu nás čaká ďalší súper. Uvidíme, ako to dopadne.”

Maxim Matuška, hráč Prievidze: “Myslím si, že sme podali tímový výkon, aj keď to nie vždy tak bolo. Na začiatku sme vstúpili do zápasu veľmi dobre, ale potom sa to trochu otočilo na stranu Handlovej. Na konci sa ukázala naša tímová sila. Myslím si, že sme zvládli zápas tak, ako sme očakávali.”

autor a foto: Pavel Procner

Pozri tiež

Posledný zapas sezóny v tréningovom tempe

Handlovskí basketbalisti vycestovali na posledný zápas sezóny do Lučenca, kde ich hostil domáci BKM. Oba …