Handlovčania sa rozlúčili s domácou palubovkou triumfom nad favoritom

V dohrávke 37. kola basketbalovej Niké SBL nastúpila Handlová na svoj posledný domáci zápas sezóny. Jej súperom bol vedúci celok tabuľky, Spišskí Rytieri. “Baníci” dohrávajú súťaž bez trojice Zečevič, Jašš a Mátych, preto bol pred úvodným rozskokom favorit jasný.

Handlovčania túžili po víťazstve

Súboj prvého s posledným začali lepšie domáci, ktorí túžili vo svojom poslednom domácom vystúpení zvíťaziť. V prvom polčase ani na chvíľu nepustili Spišiakov do vedenia a v 16. minúte odskočili na 44:32. V tomto úseku hry prišli Spišiaci o svojho trénera Tea Hojča, ktorý musel po druhej technickej chybe opustiť lavičku. Napriek tomu stihli ešte do veľkej prestávky dvanásťbodové manko zmazať a znížili na 47:48.

Baníkom sa podarilo vedenie postrážiť

Po zmene strán sa Rytieri dostali po prvý raz do vedenia, keď otáčali na 49:48. Bolo to ale ich jediné vedenie v zápase. Za tohto stavu nakopol domácu ofenzívu Rakočevič a po jeho štyroch trojkách v rade si Handlovčania dvojciferné vedenie prinavrátili. Záverečné dejstvo začínalo za stavu 80:69. V ňom si “baníci” náskok udržiavali a zápas sa dohrával vo vlažnom, priam tréningovom tempe. Domácim sa podarilo pokoriť stobodovú hranicu a zvíťaziť 101:94.

MBK Baník Handlová – Spišskí Rytieri 101:94 (28:22, 20:25, 32:22, 21:25)

Body za Handlovú: Rakočevič 21, Bulatovič 18, Vicentič 16, Bolek 13, Jankovič 4 (Hawthorne 17, Dolník a Hlivák po 6, Krčmárik 0)

Body za Rytieriov: Nikolič 18, Antoni 15, Baťka 14, Ihring 5, Spencer 2 (Mrviš 21, Čekovský 10, Krajňák 5, Hasaj a Židzik po 2)

TH: 25/20 – 20/16

Trojky: 31/15 – 29/10

Fauly: 22 – 22

Rozhodovali: Pavel Fuska, Anton Šarišský, Ján Kurpaš

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner MBK Handlová: “Teší ma, že sme sa rozlúčili s domácou palubovkou víťazstvom. Ďakujem svojim chlapcom za motiváciu aj napriek tomu, že už nemôžeme postúpiť do play off. Každý kto vybehol na palubovku, odovzdal na nej všetko. Preto dávam pred svojimi zverencami klobúk dole. Podľa môjho názoru sme si toto víťazstvo zaslúžili.”

Lukáš Bolek, hráč MBK Handlová: “Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v poslednom domácom zápase zvíťaziť. Aj napriek tomu, že v tomto zápase o nič nešlo, dali sme do neho všetko. Otvorili sme ho dobre a držali sme taktovku až do samého konca. Išlo o ofenzívne ladený zapas a napriek niektorým chybám sme sa nezosypali. Toto víťazstvo chceme venovať všetkým fanúšikom, partnerom a ľuďom, ktorí stoja za tým, že sme mohli v najvyššej súťaži vystupovať.”

Ján Spevár, prezident MBK Handlová: “Víťazstvo v závere sezóny ma potešilo, aj keď to naše tabuľkové postavenie už nemohlo ovplyvniť. Potvrdili sa ale moje slová, že v Handlovej sa body nezbierajú ľahko.”

Erich Korfanta, asistent trénera SNV: “V poslednom zápase dlhodobej časti nešlo prakticky o nič. Našim cieľom bolo rozumne rozložiť sily a zapojiť do stretnutia všetkých hráčov z lavičky. Na ďaľší duel budeme čakať dlhých sedemnásť dní, čo nám nemusí prospieť. Preto je dôležité, aby sme mali vo vyraďovacích bojoch pripravenú celú lavičku. Zápas v Handlovej bol na to ideálny a som rád, že sme do neho zapojili celý tím.”

Michal Baťka, kapitán SNV: “Vedeli sme, že máme semifinále play off zaistené z pohodlnej pozície, napriek tomu ma mrzí, že sme prerušili víťaznú šnúru. Teraz už na nás čaká dlhé, sedemnásťdňové voľno, čo nie je pre nás dobre. Musíme sa ale tomuto systému prispôsobiť a pripraviť sa na ďalší priebeh súťaže. Verím, že dokážeme využiť výhodu domáceho prostredia a prejdeme do finále.”

autor: Pavel Procner, ilustračné foto: Lenka Molnárová

Pozri tiež

THE RUN SLOVAKIA sa presúva na september

Štvrtý ročník štafetového behu naprieč Slovenskom THE RUN SLOVAKIA sa vzhľadom na aktuálnu situáciu a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *