Handlová Rytierom vzdorovala len do polčasu

Prvý februárový víkend má na programe 30. kolo Slovenskej basketbalovej ligy, ktoré je rozložené do dvoch hracích dní a ktoré odštartovalo na Spiši, zápasom medzi domácimi Rytiermi a handlovskými “baníkmi.” Hostia nastúpili bez svojho kapitána Sašu Jankoviča, ktorý si dolieča zranený lýtkový sval. Pred úvodným rozskokom boli favoritmi domáci, ktorí bojovali o upevnenie vedúcej priečky v tabuľke. Handlovčania naháňajú šiestu Prievidzu, s ktorou sa bijú o postup do vyraďovacích bojov.

Vyrovnaná prvá polovica

Súboj prvého s posledným začali lepšie domáci, ktorí si v úvodnej časti pohodlne vypracovali už dvanásťbodový náskok 24:12. Handlovčania sa ale dokázali vrátiť do stretnutia a v 17. minúte otáčali vďaka koncentrovanému hernému prejavu výsledok vo svoj prospech. Za stavu 31:33 im ale začalo z koša vypadávať aj nemožné a do veľkej prestávky znova pustili Rytierov do vedenia, 41:36.

Daniel Faix

Po obrátke Handlovčania odišli z palubovky

Po zmene strán zeleno-čierni nenadviazali na sústredený výkon z prvého polčasu a začali kopiť ľahké straty. To Spišiaci ochotne trestali a po troch štvrtinách viedli 62:45. V záverečnom dejstve svoj pohodlný náskok zvýšili na 27 bodov (78:51) a o víťazovi bolo rozhodnuté. Duel na spišskonovoveskej palubovke sa posledné štyri minúty už iba dohrával a domáci si v ňom víťazstvom 80:58 pripísali do tabuľky zaslúžené dva body.

Spišskí Rytieri – MBK Baník Handlová 80:58 (24:14, 17:22, 21:9, 18:13)

Body za SNV: Nikolič 20, Ihring a Stevanovič po 15, Spenecer 12, Baťka 4 (Antoni 8, Mrviš 3, Čekovský 2, Hasaj 1, Krajňák 0)

Body za Handlovú: Zečevič 10, Hawthorne 9, Rakočevič 8, Bulatovič 6, Jašš 3 (Vicentič 12, Hlivák 4, Bolek a Dolník po 3, Mátych 0)

TH: 30/22 – 14/11

Trojky: 10 – 9

Fauly: 14 – 24

Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Perečinský

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Rytierov: „Myslím si, že sme tento zápas zvládli veľmi dobre. Išli sme krok po kroku, zväčša sme si udržali potrebnú koncentráciu. Iste, boli tam aj úseky, s ktorými sme neboli spokojní, na čom určite musíme popracovať. Som rád, že na tíme sa ukázalo aj to, ako dobre sme v rámci pauzy trénovali. Čaká nás ťažký zápas v Leviciach, chceme tam uspieť. Prínos Ihringa je nepopierateľný, do tímu priniesol energiu a ako keby s ním ožilo aj celé mužstvo. Samozrejme, ešte sa musí s tímom zžiť, no ja verím, že to bude len a len lepšie.“

Mário Ihring, hráč Rytierov: „Začali sme zápas dobre, no po pár hlúpych chybách v druhej štvrtine sa na nás Handlová dotiahla. Kľúčovou bola tretia štvrtina, v ktorej sme si urobili definitívny náskok a zápas sme v pohode dokontrolovali až do úspešného konca. Je fajn, že si zahrali všetci hráči, čo je určite pozitívne.“

Saša Jankovič, asistent trénera Handlovej: „Chcem poblahoželať Spišiakom, ktorí podali oveľa kvalitnejší výkon ako my. Ešte v prvom polčase sme ako-tak dodržiavali pokyny a bojovali, čo sa prejavilo aj na celkom prijateľnom polčasovom skóre. Druhý polčas však bol celý zlý, vstúpili sme do neho bez nasadenia, koncentrácie, čo Spišská dokonale využila a bola lepšia v každom jednom segmente.“

Goran Bulatovič, hráč Handlovej: „Odohrali sme jeden z najhorších zápasov v tejto sezóne. Začali sme veľmi zle, v druhej štvrtine sme trochu zdvihli hlavy, no druhý polčas bol z našej strany katastrofálny. Úplne sme stratili koncentráciu na oboch stranách palubovky, čo Spišiaci dokonale trestali a zaslúžene zvíťazili.“

Ján Spevár, prezident MBK: “Dnes nemôžeme byť absolútne spokojní, najmä s výkonom v druhom polčase. Pustiť domácich do 17-bodovej šnúry je neprípustné a následne zvrátiť výsledok nemožné. No predsa len sme sa o to pokúsili a stratili sme tým veľa energie, ktorá nám chýbala v závere. Veľké množstvo ľahkých strát nás dnes obralo o možnosť odohrať vyrovnaný duel, s ďalším tímom z čela tabuľky.”

Autor: Pavel Procner, foto: Pavel Procner a Daniel Faix

Pozri tiež

Prievidžania zabili dve muchy jednou ranou

V stretnutí 32. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy sa stretli regionálni a zároveň tabuľkoví susedia, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *