Do múzea bez AUTA!

Mesiac jún štartuje v znamení environmentálnych výziev a príležitostí zmierniť dopady klimatickej zmeny.  Globálne environmentálne problémy narastajú, čoraz naliehavejšie sa dotýkajú všetkých. Slovenské banské múzeum sa zapojilo do „zelených“ kampaní a pre návštevníkov pripravilo polovičné vstupné. Informovala o tom Iveta Chovanová v tlačovej správe. 

Vo štvrtok 3. júna si pripomíname Svetový deň bicykla a 5. jún je Medzinárodným dňom životného prostredia. Múzejníci Slovenského banského múzea sa zapájajú do kampane!

Ak v dňoch 3. – 4. júna 2021 navštívite múzeum a preukážete sa celodenným parkovacím lístkom z niektorého z banskoštiavnických parkovísk alebo cestovným lístkom z vlaku či autobusu, vo vybraných expozíciách múzea budete platiť len POLOVIČNÉ VSTUPNÉ. Prijmite pozvanie do múzea a súčasne zmiernite svoju uhlíkovú stopu. Srdečne pozývame do našich expozícií v Banskej Štiavnici: Kammerhof, Nový zámok, Berggericht a Galéria Jozefa Kollára,“ pozýva Chovancová.

Spoiť tak môžete kultúrny zážitok s dobrým pocitom, že ste urobili niečo zmysluplné, aj pre kvalitu a pohodu centra Banskej Štiavnice, ktoré je preťažené automobilovou dopravou. Múzejníci sa pridávajú tiež. V piatok, 4.júna, svoje autá nechajú doma. Do práce prídu pešo, na bicykli alebo verejnou dopravou.

Tešíme sa na „zelené“ stretnutie v múzeu,“ dodala.

Podujatia budú pripravované a realizované v súlade s aktualizovanými protipandemickými opatreniami.

zdroj a foto: TS Slovenské banské múzeum

Pozri tiež

OpenJazzFest má kompletný program 11.ročníka festivalu.

Obľúbený letný openair festival OpenJazzFest na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom sa po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *