Danilo Rakočevič: “Prehrali sme nezaslúžene”

Handlovskí basketbalisti nastúpili v zápase 41. kola na domácej palubovke proti Patriotom z Levíc. Kým “baníci” sezónu už iba dohrávajú, Levičania prišli na hornú Nitru upevňovať druhé miesto v tabuľke. Pred úvodným rozskokom bol favorit stretnutia jasný a to nie len z tabuľkového pohľadu. Domáci nastúpili oslabení o Zečeviča, Jašša a Mátycha.

Domáci favorita zaskočili

Stretnutie neprebiehalo podľa papierových predpokladov a hostia sa od úvodu poriadne potili. Handlovčania už v prvom polčase dokázali až štyri krát otáčať vedenie súpera a na veľkú prestávku odchádzali za stavu 43:40.

Po zmene strán sa Handlovčania nerozsypali

Po obrátke boli domáci dominantnejším celkom a v úvode tretej časti odskočili do sedembodového náskoku, 47:40. Patriotom sa ale podarilo dotiahnúť a necelú minútu pred koncom riadneho hracieho času, trojkou Abrháma strhli vedenie na svoju stranu. Za stavu 78:83 sa zdalo, že je o víťazovi rozhodnuté. Proti tomu bola handlovská dvojica Rakočevič a Hlivák. Najmä vďaka nim sa podarilo “baníkom” vyrovnať na 84:84 a posunúť stretnutie do predĺženia.

O víťazovi rozhodlo šťastie

V nadstavenom čase mali opäť navrch “zeleno-čierni” a za stavu 91:86 začalo Patriotom tiecť do topánok. V samom závere sa ale od Handlovčanov odklonilo šťastie a napriek tomu, že boli v zápase lepším tímom, Levičanom podľahli 92:93 po predĺžení. Aj popri absencií kľúčových hráčov nad favorizovaným súperom takmer zvíťazili.

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 94:95pp (19:22, 24:18, 23:24, 18:20 – 10:11)

Body za Handlovú: Rakočevič 31, Bulatovič a Jankovič po 14, Vicentič 11, Bolek 6 (Hlivák 12, Dolník 6, Krčmárik 0)

Body za Patriotov: Wade-Chatman 22, Bojanovský 13, Abrhám 9, McCallum 7, Krajčovič 4 (Černokojev 15, Juríček 14, Danielič 8, Volárik 3)

TH: 23/19 – 19/14

Trojky: 23/11 – 26/11

Fauly: 25 – 22

Rozhodovali: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Jakub Izák

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner MBK Handlová: “Mali sme víťazstvo na dosah, bohužiaľ sa od nás šťastie tak, ako vždy, odklonilo a obrátilo sa nám chrbtom. Leviciam gratulujem k víťazstvu, no podľa môjho názoru sme zápas prehrali nezaslúžene.”

Dalibor Hlivák, hráč MBK Handlová: “Veľmi ťažko sa tento zápas hodnotí, pretože sme do neho dali veľa síl a napokon sa nám nepodarilo uspieť. Levice sú kvalitný súper, no my sme si pred zápasom povedali, že pôjdeme aj napriek oklieštenej zostave na sto percent. Aj keď nám už z tabuľkového pohľadu o nič nejde, som rád, že sa nám podarilo odohrať stretnutie proti top favoritovi so cťou. V závere predĺženia nám došli sily a mrzí ma, že sa nám nepodarilo zvíťaziť.”

Ján Spevár, prezident MBK Handlová: “Tak ako vždy, aj teraz zopakujem, že v Handlovej sa body nezbierajú ľahko. To potvrdil aj tento zápas, v ktorom podľa môjho názoru zohralo úlohu šťastie a zvíťazil slabší tím. Mužstvo, ktoré je na druhom mieste tabuľky si nezaslúži zvíťaziť po takomto výkone. Ale aj o tom je šport a my sa s tým musíme vyrovnať.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Počas celého zápasu sme sa trápili a prispôsobili sme sa hre Handlovej. Robili sme chyby v obrane, aj v útoku a môžeme byť radi za šťastné víťazstvo.”

Martin Danielič, hráč Patriotov: “Očakávali sme ťažký zápas a to sa napokon potvrdilo. Pre nás je ale dôležité, že sme ho priviedli do víťazného konca a zostávame na druhej priečke tabuľky. V závere sme urobili niekoľko taktických chýb, ktorým sa musíme vo zvyšku dlhodobej časti vyvarovať.”

autor: Pavel Procner, ilustračné foto: Lenka Molnárová 

Pozri tiež

THE RUN SLOVAKIA sa presúva na september

Štvrtý ročník štafetového behu naprieč Slovenskom THE RUN SLOVAKIA sa vzhľadom na aktuálnu situáciu a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *